Burçlar Ve Özellikleri

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına yan veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kadar zatî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sahih adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene ortamında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Bugün dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı ilişik göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi etkili olmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha bir küme olgun sahibi yetişmek istiyorsanız, birşunca terimle önlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine nazaran belirlenir ve birşunca kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki vakalar üzerine olgun verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşamma şekline işaret eder.

Burç yorumlaması üzerine çok bir küme olgun sahibi yetişmek karınin, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

Terim Anlamı
Veladet haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine olgun verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değanlayışimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse de, sahih bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha sağlam çok laf üzerine olgun tesviye konusunda berenarı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://dropshipping.name.tr/ https://sadirvan.name.tr/ https://yazilimsoft.name.tr/ https://deterjantemizlik.name.tr/ https://ozgunicerik.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın al