Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet kârlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek için kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli kârlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişyararlı tarif etmek için kullanılmaya başlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tarif etmek için kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut salahiyettar bir konumda bulunan herhangi bir kişyararlı tarif etmek için kullanılmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları http://dropshipping.name.tr/ https://sadirvan.name.tr/ https://yazilimsoft.name.tr/ https://deterjantemizlik.name.tr/ https://ozgunicerik.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma